X
 05.05.2018 Забава

Мост на кој се изградени згради стана нова атракција во Кина

Во кинескиот град Чунгќинг има мост долг 400 метри на кој се наоѓаат објекти изградени во стил на традиционалната кинеска и западна архитектура.


Фото: N1

Оваа уникатна комбинација привлекува се поголем број туристи кои го посетуваат овој дел од Кина.


Фото: N1

Туристите велат дека имаат чувство како да патуваат низ времето додека се на овој несекојдневен мост.


Фото: N1

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава