X
 05.05.2020 Живот

Како изгледа пролетта во разни делови на светот?

Пролетта е мистериозна сезона кога природата повторно се раѓа и цвета. Иако оваа сезона е исклучително живописна во Јапонија, пролетта прави прекрасни пејзажи насекаде низ светот - од неверојатни зајдисонца, бубамари и пеперутки, градинарски цвеќиња и долги прошетки со вашето милениче, ова се фотографии што се одличен доказ дека пролетта е навистина магично годишно време.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bright Side
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот