X
 11.08.2015 Уметност

Генијално фотошопирани фотографии

Уметникот Стивен МекМенами инспириран од Инстаграм, создаде серија на бизарни фотографии. Тој вели дека овие фотографии ќе си поигра и со вашето срце, и со вашиот ум и ќе ви даде нешто за коешто ќе размислувате долго време.

 

фото

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност