X
 07.03.2019 Живот

Ноќните мори се само еден од проблемите на децата-зависници од екраните

Зависноста од смарт-уредите е актуелен психолошко-социолошки проблем и зема сè поголем замав, а родителите не бараат помош колку што е потребно за да го решаваат. Ова е само едно од предупредувањата на м-р Ивана Хаџиванова, психолог и психотерапевт. Таа зборува за тоа колку време треба да поминува дете покрај екраните, како да се оддели од нив, колку е опасна зависноста...

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот