X
 07.06.2024 Живот

Рама објави видео од завршениот дел од патот Ќафасан - Елбасан, дел од Коридорот 8

Дел од патот што ги поврзува албанскиот град Елбасан и граничниот премин Ќафасан, а кој е дел од Коридорот 8, е отворен за сообраќај.

Веста ја објави албанскиот премиер Еди Рама на социјалните мрежи, каде што објави и видео од завршениот дел од патот.

Погледнете како изгледа.Извор: euronews.al

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот