X
 10.06.2021 Живот

Од 1 јули се укинува роамингот со пет земји од регионот

Од идниот месец македонските жители ќе можат слободно да телефонираат и да сурфаат во пет соседни држави, не грижејќи се за роамингот.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук-профил објави дека од 1 јули ќе нема роаминг за телефонското поврзување со Албанија, Косово, Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот