X
 08.05.2018 Култура

Најекстремните трансформации на актерите за улоги во филм

Работата на актерот е многу потешка отколку што изгледа. Некои од незаборавните улоги во историјата на филмот се дело на актерите и на нивната напорна работа. Покрај тоа, голем дел од овие актери одат од крајност во крајност, не само во губење на тежината, туку и во здебелување.

akteri

Актерите во продолжение ги направиле најголемите промени на нивните тела.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура