X
 08.10.2019 Живот

Вака изгледаат најкреативните и најдобрите наставници

Наставниците не мора да бидат здодевни и лоши - тие можат да бидат најневеројатните и најинтересни авторитетни личности во вашиот живот.

Овие луѓе се наставници кои ја однеле професијата на сосема ново ниво, користејќи хумор и шок за да им помогнат на своите ученици да научат за својот живот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот