X
 08.11.2018 Живот

Како е да се биде шофер на камион во различни делови во светот?

Транспортот со камиони е индустрија вредна 1.45 билиони долари низ светот. Тоа е повеќе од транспорт во воздух, на брод, воз или било кое друго превозно средство за движење на стока.

Животот на луѓето кои возат камиони е различен низ цел свет, а во продолжение се фасцинантни фотографии на возачи на камиони во Нигерија, Пакистан, САД, Англија, Кина, Бразил, Јужна Кореја, Мексико и други.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот