X
 09.01.2017 Живот

Како Финците се облекуваат на минусни температури?

Пред нас се доста студени денови со температури под нулата, па добро би било да ги послушаме советите од докторите за тоа како треба да бидеме облечени во текот на минусните температури.

Истото ви го препорачуваат и Финците за кои температура од -15 степени Целзиусови е сосема нормална. На снимката подолу е прикажано како треба да се облекувате кога температурата е во благ минус, но и кога достигнува -30 степени Целзиусови.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот