X
 10.08.2022 Живот

Подгответе се за Garage Sale во „Рамстор Мол“

Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот, со попусти до дури -70%?

Од 11 до 17 август во „Рамстор Мол“ започнува веќе добро познатата шопинг манија Garage Sale под мотото Правиме чистка, вадиме сè надвор!

„Рамстор Мол“ и оваа година по 17. пат, широко ги отвора вратите за сите посетители и подготвува неверојатна понуда на облека,накит,обувки, спортска опрема, аксесоари, книги, играчки, предмети за домаќиство и други проиводи намалени дури до 70%.

Kaко и секогаш, на Garage Sale се придружуваат сите „Рамстор“ маркети, кои исто така за своите потрошувачи подготвија бројни промоции и намалувања.

Покрај големите попусти, посетителите на „Рамстор Мол“ ќе може да уживаат во богатата програма специјално организирана за овој настан, која содржи многу музика со познати изведувачи , освежителни пијалаци и коктели, бројни акции и изненадувања од продажните објекти во „Рамстор Мол“, а на 11 август, првиот ден од Garage Sale, во 20:00 часот бидете дел од спектакуларното шоу на жонглерскиот настап со оган придружуван со многу музика и забава!

Затоа, подгответе се за добар шопинг и многу забава во „Рамстор Мол“ од 11 до 17 август. Уживајте во Garage Sale , искористете го овој поволен период да си купите се што ќе посакате по неверојатни цени.


(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот