X
 11.01.2020 Наука

Фотографии што докажуваат дека климатските промени не се шега

Градовите се поплавуваат, шумите горат, а глечерите се топат. Постапките на луѓето само ги влошуваат работите. Ако продолжиме со ова темпо, ќе ја изгубиме единствената планета што ја имаме, а како што велат активистите за климата, не постои планета Б. Сите можеме да ја спасиме со заеднички сили и треба да дејствуваме сега, затоа што повеќе немаме време за трошење.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука