X
 11.07.2019 Економија

„Мој ДДВ“ стана достапна и за корисниците на „ајфон“. Еве од каде да ја преземете

Апликацијата „Мој ДДВ“ стана достапна и за корисниците на оперативниот систем iOS, односно на „ајфон“.

Веста ја соопшти директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на нејзиниот профил на „Фејсбук“.

ТУКА можете да ја преземете апликацијата и да скенирате фискални сметки.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија