X
 12.01.2021 Живот

Хотел на планина во Јапонија е еден од најуникатните во светот

Доколку сте во потрага по идилично одморалиште на планина, малиот хотел „Језо“, сместен на планина на јапонскиот остров Хокаидо, е совршено место за вас.


Фото: LEAD

Јапонското архитектонско студио „Лаборатори фор експлоратив аркитекчр енд дизајн“ стои зад дизајнот на уникатниот хотел изграден од дрво и камен. Хотелот е идеален за изолација бидејќи се наоѓа на планина, далеку од сè.


Фото: LEAD

На покривот на хотелот има платформа од која може да се ужива во погледот.


Автор: Екта Јоши
Извор: luxurylaunches.com
Фото: LEAD
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот