X
 12.04.2020 Живот

Халербос - античка шума со млади дрвја и многу диви зумбули

Халеброс, позната и како Сината Шума, е една од најубавите шуми во сезоната на цветање на дивиот зумбул бидејќи изгледа како целата да е покриена со син тепих. Дури и ако не ве интересира фотографирањето, прошетката низ оваа шума дефинитивно ќе ви биде посебна.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Art-sheep.com
Фото: Kilian Schönberger

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот