X
 13.07.2022 Живот

Скопската зоолошка градина има нов член

Зоолошката градина во Скопје има нов член. Оттаму соопштија дека имаат принова кај елените лопатари и објавија фотографии од малото еленче со таткото.

- За малото бебе, кое се роди пред неколку дена, се грижи целата група - истакнаа од ЗОО во Скопје.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот