X
 13.09.2020 Живот

Прекрасното ноќно небо над Европа доловено со неверојатно живописни детали

Фотографот Алекс Форст е страстен фотограф кој обожава да го слика ноќното небо. Тој е љубител на научната фантастика и се обидува да го донесе истото чувство на чудо на неговите фотографии направени од ноќното небо над Европа. Од Млечниот Пат над планините и долините на Швајцарија до црвената месечина над Барселона, сликите раскажуваат прекрасни приказни.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Lonely Planet
Фото: Alex Forst
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот