X
 14.02.2019 Живот

УКИМ ги нуди своите расположливи капацитети за сместување за семејствата на повредените

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја споделува тагата со семејствата на сите кои трагично ги загубија животите во сообраќајната несреќа која се случи вчера на автопатот Скопје-Тетово и им изразува длабоко и искрено сочувство за ненадоместливата загуба .

Водени од желбата да помогнеме на семејствата чии членови се повредени и се наоѓаат на лекување во Ургентниот центар „8 Септември“ и на другите клиники на територијата на град Скопје, УКИМ ги нуди своите расположливи капацитети за сместување во Домот за постдипломци кој се наоѓа во непосредна близина на болницата, позади Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“ и во лекторската зграда која е лоцирана во општина „Аеродром.“ Контакт лице: Илија Богоевски 070 286 173.
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот