X
 14.04.2021 Здравје

Бебето се роди со антитела, доев и се борев со Ковид-19... Искуства на три мајки за бременоста и борбата со вирусот

За Светлана, Мери и Ива, три млади мајки, бременоста во време на пандемијата не била воопшто едноставен период од животот. Сите се избориле со Ковид-19 додека биле во својата прва бременост. Ни раскажаа како е да се биде трудница во канџите на коронавируост, но и првпат мајка во пандемија.

Како е да се носи на плеќи стравот од првиот и вториот бран на инфекцијата што ни ги промени животите, а истовремено да треба психички да се подготвиш дека од утре стануваш родител? Како да ја балансираш најголемата среќа во животот со тешкиот начин на живот што ни се наметна во последнава година? Какво е чувството кога знаеш дека си инфициран од Ковид-19, а во себе имаш плод?

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје