X
 14.10.2015 Живот

Како изгледа сообраќаен метеж во Данска?

Копенхаген е познат по огромниот број велосипедисти. Токму затоа, сообраќајниот метеж во градот е нешто поразличен од оној во Скопје или во другите метрополи. Едноставно кажано, нема сообраќаен метеж во Копенхаген - тоа се само бранови од велосипеди кои се движат.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот