X
 09.07.2015 Технологија

Американската војска развива воздушни велосипеди

Американската војска развива велосипеди слични како оние од филмот Star Wars, за идната армија. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија