X
 05.01.2015 Култура

Најстарите артефакти во светот


Артефактите кои ги оставаме се голем дел од сето она што нè издвојува од животните. Па, вреди да се биде горд на нив, не? Кои би биле нашите артефакти за иднината? Кој знае? Засега, да погледнеме некои од најстарите артефакти од светот во минатото.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура