X
 23.01.2015 Живот

Најдобрите места за наоѓање работа од дома


Додека нетрпеливо чекате да ви се свари кафето бидејќи доцните на работа, сетете се дека домот може да биде вашето работно место. Може да работите во пижами, да јадете и пиете кафе додека заработувате. Како? Англичаните имаат убав збор за тоа - freelancing. Ние може да го преведеме како хонорарна работа од дома.

Галерија


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот