X
 07.02.2015 Живот

Љубовни цели кои ги има секоја студентка


Да бидеме реални, без разлика дали од филмовите, музиката или нашите омилени славни личности, медиумите ни поставуваат високи очекувања кога се работи за романтичните врски. Без да забележиме идолизираме двојки како Бијонсе и Џеј-Зи и се надеваме дека ќе доживееме таква љубов и самите. Додека се случи тоа, она што останува на нас е да мечтаеме. Ова се целите кои ги има секоја девојка.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот