X
 10.02.2015 Живот

Омилените метрополи од страна на младите

 
Животот не е за да останете на едно место. Како што кажал Џорџ Бернард Шо, „Животот е книга, а оние кои не патуваат читаат само една страница“. Денешните млади се чини дека живеат според оваа изрека.

А, младите од целиот свет се согласуваат во некои работи, посебно кога се работи за нивните омилени места за живот. Ова се омилените метрополи од страна на младите.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот