X
 21.02.2015 Живот

Зошто треба да патуваме?


Откако во последните 30 години поминувал четири месеци годишно живеејќи од куфер, Рик Стивс се потсетува на вредноста на патувањето. Тој споделува со нас лекции кои ги научил за време на патувањата од Иран до Ел Салвадор и од Индија до Данска.

Стивс ни кажува како трошењето на тоа време и тие пари го збогатило неговиот живот и направило да сфати дека „стравот е за луѓето кои не излегуваат многу“.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот