X
 08.01.2016 Живот

Фотографии кои докажуваат дека убавината е насекаде

Убавината е насекаде, а Михаела Норок, романски фотограф го докажува тоа преку патување низ светот и фотографирање на прекрасни жени. Нејзиниот проект е наречен „The atlas of beauty“.

 

убавина


„Во изминативе две години патував насекаде низ светот и ги фотографирав жените во различни животни средини. Мојата цел е да докажам дека убавината е во нашите разлики, не во трендовите, парите или расата. Денес се` поголем број на жени чувствуваат притисок да изгледаат на одреден начин, но јас мислам дека ние сме убави, поради тоа што го цениме она што не` прави уникатни“, вели таа.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот