X
 03.03.2015 Уметност

Интересни фото манипулации

Анил Саксена од Мумбај, Индија создава неверојатни фото манипулации користејќи Фотошоп.

 

фото


Таа е вистински перфекционист: „Ако фотографијата е успех, но мојот труд не е забележан, јас сепак мислам дека одлично си ја извршив работата“, вели Анил. Погледнете ги нејзините неверојатни дела.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност