X
 13.03.2015 Живот

Што поднесуваат жените за да ги импресионираат останатите?


Серијата фотографии наречена „Импресија“ покажува што носат жените за да ги импресионираат останатите и начинот на кој таа облека ги повредува и остава траги на нивното тело. Сите фотографии се направени од модни снимања од страна на Џастин Бартелс.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот