X
 09.04.2015 Живот

И ние сакаме ваква полиција!

Воопшто не знаевме дека е модерно полициските сили да имаат „Инстаграм“. Очигледно, така е. Дури и полицијата во Њујорк има профил на „Инстаграм“!


Меѓутоа, само еден полициски профил може да биде прогласен за најдобар, а тоа е оној на полицијата во Рејкјавик, Исланд. Шармантните полицајци од главниот град на Исланд имаат повеќе од 144 илјади следбеници (односно повеќе од населението на Рејкјавик).
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот