X
 10.04.2015 Живот

Како изгледа вашиот мозок после земањето на дрога?

И покрај сите лоши ефекти кои дрогата ги предизвикува, и физички и емотивно, не постои сомнеж за визуелната стимулација која таа му ја дава на корисникот.

 

дрога


Токму ваквата визуелна стимулизација графичкиот дизајнер Меган Ли се обиде да ја отслика во нејзиниот проект наречен „This is your brain on drugs“.

Нејзините постери се обидуваат да ги илустрираат луцидните ефекти што секоја дрога на објективен начин ги предизвикува кај човек, особено кај оние кои никогаш не земале дрога.


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот