X
 02.02.2015 Наука

Ѕирнете во тајната научна лабораторија на Google

Во текот на изминатата година, тајната лабораторија на Google не` привлече со прилично сериозни пронајдоци: контактни леќи кои ја следат гликозата, следење на наночестичките на ракот итн.

Сега, за прв пат е прикажана внатрешноста на лабораторијата. Иако не се откриваат некои важни работи, видеото прикажува лажни човечки раце кои се за проект за изработка на следење на наночестички кои можат да бидат откриени со светење со ласер преку кожата. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука