X
 06.05.2015 Живот

Што им е најважно на луѓето низ светот?

Дали некогаш сте се запрашале што заедничко имаат Куба и Иран или како Јужна Америка е различна од останатиот дел од светот, или пак како вашата земја придонесува за формирањето на вашите верувања за тоа што е важно во животот?

Повеќе од 80.000 луѓе од целиот свет го изразија своето мислење за тоа што тие најмногу ценат, што им е важно во животот и кои се нивните најголеми приоритети.

 

mapa

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот