X
 05.02.2017 Наука

Како би изгледал животот без гравитација?

Замислете живот без гравитација. Вие и вашето семејство лебдите дома заедно со трпезата, а водата во облик на желе лебди околу вас.

Водата чудно се однесува во вселената, но затоа пак чешлањето на долгата коса е многу полесно. Во следното видео погледнете уште неколку интересни работи кои се случуваат без гравитација.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука