X
 14.05.2015 Живот

Борбата на сите студенти: Од дипломирање до (буквално) ѓубреџија

Животот и ситуациите со невработеноста и ужасните работни места со кои се соочуваат студентите во денешно време совршено прикажани во овој стрип.

 

1
2
3
4
5
6
8

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот