X
 27.05.2015 Образование

Необични училишта низ целиот свет

Училишното образование во државите низ светот дефинитивно е различно. Не сите училиште се еднакво здодевни. Постојат исклучителни образовни институции со необични традиции. Меѓутоа најимпресивно е тоа колку деца треба да надминат многу работи за да го добијат образованието и барем малку знаење.

 

 неоибчни

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование