X
 02.06.2015 Технологија

Нов воен авион слетува лебдејќи


Овој авион ќе ве преврти од столчето. Нему не му е потребна авионска писта за да слета - тој лета лебдејќи. Снимката е од пробата на новиот воен авион Ф-35Б. Предупредување: намалете го звукот, станува гласно.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија