X
 23.06.2015 Живот

Дали кафето го пиеме погрешно?


Колкумина од вас се фаќаат за кафето веднаш штом ќе станат наутро? Доколку кажете „Јас“, не сте сами. Меѓутоа, оваа навика не е најдобра за секого и брзо создава отпорност на ефектите на кафето. Најдоброто време за пиење кафе не е секогаш утрото.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот