X
 15.07.2015 Култура

Ретки фотографии од животот во Северна Кореја

Како една од последните затворени општества, Северна Кореја има привлечено доста љубопитни очи за тоа што се случува позади нејзините граници. И покрај моменталната криза со храната која се случува веќе 2 децении како и каскадната параноја на политичкиот врв, животот успева да се одвива прилично „нормално“. Ви нудиме поглед кон секојдневниот живот во Северна Кореја.

 

северна

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура