X
 23.07.2015 Наука

Како НАСА создава облаци со дожд?


Добро прочитавте. НАСА прави облаци со дожд. Во видеото се објаснува како се прават овие облаци. Сè што е потребно е огромен мотор, всушност.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука