X
 30.07.2015 Култура

Книгите кои Ворен Бафет им ги препорачува на милионерите


Ворен Бафет е икона на модерниот свет. Тој е вистински пионер во филозофијата на инвестирањето. Неговите омилени книги сигурно се добри. Тој има неколку препораки за книги кои смета дека треба да ги прочита секој милионер. Не изненадува фактот што сите препорачани книги се за инвестирање.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура