X
 30.12.2015 Култура

Книги кои го менуваат начинот на размислување


Понекогаш е едно предавање. Понекогаш се нечии зборови. Понекогаш, едно животно искуство може да го промени начинот на размислување. А, понекогаш тоа е една книга.

Судејќи според критиките на експертите, ова се најмоќните книги за менување на начинот на размислување и книги кои ги менуваат идеите за светот на читателот. Сите наслови најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура