X
 01.08.2015 Култура

Најскапите нешта на планетата

 
Дали имате два милиони долари вишок? Тогаш може да го купите најскапиот пиштол на светот. За 150 милиони долари може да го добиете и најлуксузниот приватен авион, а за најскапиот дом ќе треба да издвоите 700 милиони долари.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура