X
 09.08.2015 Живот

Екстремни фотографии од кои ќе ви полазат морници

Обожаватели на авантура и возбуда: можеби никогаш неа да ја сфатиме вашата постојана желба да висите од рид или да скокате од авион, меѓутоа можете да се обложите дека ја почитуваме. Овие бестрашни луѓе докажуваат дека еден начин да се создаде неверојатна фотографија е правење нешто целосно лудо. Дечки, не се обидувајте ова да го правите на своја рака.

 

Stairs to heaven 🙏 😱😱 #mayurasana #fearless 🇪🇸🇪🇸

A photo posted by Thiago Correa (@thiagomlcorrea) on

 


 


#tbt behind the scenes of the bear balloon jump #betheadventure photo @slanders_

A photo posted by Mike "Rooftop" Escamilla (@mikeescamilla) on

 


  


 


 


That one time my feet dangled over the #goldengatebridge. #sanfrancisco.

A photo posted by Michael Shainblum (@shainblumphotography) on

 


 


🙈🙈 Horseshoe Bend, AZ

A photo posted by Jinghua Jackie Chen (@jackieechen) on

 


Flashback to much warmer days ✌️

A photo posted by 📷 (@bradleycrump) on

 


#St.Petersburg #mustangwanted

A photo posted by MustangWanted (@mustangwanted) on

 


 


Columpio al cielo. Sueño cumplido :) #CasaDelArbol #Baños #Ecuador

A photo posted by Ivi Wanderlust (@ivimauro) on

 


Who would you trust??? 😱👊💪 #riodejaneiro ☀️🌊

A photo posted by Thiago Correa (@thiagomlcorrea) on

 


 


 


A fi liber înseamnă a fi eu. #ZburatoriiRomaniei #zbor #Romania #cota2000 #parapanta #speedriding #faralimite #sport

A photo posted by Zburătorii României (@zburatoriiromaniei) on

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот