X
 17.08.2015 Наука

Доколку го гледавме светот во неутрони

Камерата која го снимила видеото подолу снима само неутрони. На видеото е прикажана едноставна работа - подготовка на кафе. Но, во него гледаме како изгледа активноста доколку бевме способни да гледаме само неутрони.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука