X
 24.08.2015 Живот

Како е да се живее во воена зона?

Користејќи виртуелна реалност за да ги телепортира гледачите во вистинска конфликтна зона, веб страната „Ryot“ го создаде првиот VR филм од воена зона.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот