X
 21.07.2015 Живот

Каков стан би добиле за 1.000 евра месечно низ светот?


Доколку барате нова држава за живот, а немате скриено богатство, ги препорачуваме Непал или Индија. Таму ќе добиете најдобро сместување за просечна цена. Од друга страна, не помислувајте на Лондон или Париз.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот