X
 01.09.2015 Наука

Психолошки факти кои ќе ве заинтригираат за повеќе


Наредниот пат кога ќе посакате да се насмеете вештачки, подобро не го правете тоа бидејќи вештачката насмевка го влошува расположението, покажува едно психолошко истражување. Сè друго што треба да знаете е во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука