X
 19.09.2015 Забава

Најсмешните преводи на менија низ светот


Не знаете да зборувате кинески? Доколку зборувате англиски, нема потреба за грижа. Но, доколку патувате во Кина, сепак најмете си преведувач во случај да наидете на вакви грешки. Истото важи и за другите земји.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава