X
 26.09.2015 Живот

Во новиот луксузен авион на "British airways"


Новиот „787-9 Dreamliner“ на „British airways“ е нешто излезено од фантазијата. Тоа ќе биде еден од најнапредните авиони во поглед на технологијата. Авионот ќе лета од Лондон до Њу Делхи започнувајќи од 25 октомври. Фотографиите покажуваат како изгледа внатрешноста на авионот.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот